Vucut Mantarları Tedavisi

Gösterim: 22698

İşte mantar enfeksiyonları için en iyi 9 ev ilacı

1. Yoğurt
Yoğurtta bulunan dost bakteriler, vücutta enfeksiyonun büyümesini kontrol edebilir. Mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için yalnızca şekersiz yoğurt kullanın.

Cildinizin üzerinde bir mantar enfeksiyonu varsa, o zaman bulunan bölgeye yoğurt sürün ve 20-30 dakika kalmasını sağlayın. Bu kaşıntı hissinin hafiflemesini sağlayacaktır.

2. Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağı antifungal özelliklere sahip olduğu için mantarlar için öldürücüdür.
Mantardan etkilenen cildinize günde üç defa hindistan cevizi yağı sürün. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ve tarçın yağını eşit miktarda karıştırarak da sürebilirsiniz.
Oral pamukçuk durumunda, 5 ila 10 dakika ağzınızda yağı tutun. Sonra yağı tükürün.

3. Elma sirkesi
Elma sirkesi ve beyaz sirke mantar enfeksiyonunu kontrol edebilir. Çünkü içinde mantarı öldüren bileşenler vardır.

Bir fincan ılık suyun içine iki çorba kaşığı sirke ilave edin. Birkaç gün, günde iki kez için.

Sıcak bir banyo hazırlayın ve suyun içine sirke ekleyin. Yaklaşık bir saat bu banyoda vücudunuzu ıslatın. Mantar sebebiyle tahriş olan ve kaşınan cildiniz rahatlayacaktır.

Alternatif olarak, düz su ile beyaz veya elma sirkesini sulandırın ve mantardan etkilenen cildinizi silin. Uygulamadan sonra o bölgeyi açık bırakın ve sonra durulayın.

4. Sarımsak
Sarımsak, çok iyi bilinen bir bitkidir çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanılabilir. Sarımsak içindeki mevcut anti-bakteriyel ve doğal antibiyotik bileşenler mantar enfeksiyonu üzerinde son derece etkilidir.

5. Kızılcık
Kızılcık, antibakteriyel ve antifungal özellikler içerir ve maya enfeksiyonlarının sorumlu mantarla mücadele etmek için kullanılabilir. Aynı zamanda idrar yolları veya mesane enfeksiyonlarını da giderir.

Her gün şekersiz kızılcık suyunu birkaç kez içiniz. Bu iyileşme sürecini hızlandırmak ve kısa bir sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

6. Borik asit
Borik asit, hafif antiseptik ve antifungal özelliklere sahip olan bir kimyasal maddedir. Borik asit hamile kadınlar için tavsiye edilmez.
Su ile borik asiti seyreltin. Etkilenen alana seyreltilmiş çözümü uygulayın ve birkaç dakika açık bırakın. Ardından bölgeyi suyla iyice yıkayın.

7. Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı mantar enfeksiyonlarını evde tedavi etmeye yardımcı güçlü ve etkili doğal antifungal özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağında bulunan bazı özellikleri çocuklara zararlı olabilir. Hamile kadınlar ise kesinlikle kullanmamalıdır. z.

Bir çay kaşığı su veya zeytinyağı veya tatlı badem yağı ile bir çay kaşığı organik çay ağacı yağını karıştırın. Bu seyreltilmiş yağ ile mantardan etkilenen alanı ovun.

Vajinal mantar enfeksiyonu için bir tampon üzerinde çay ağacı yağından birkaç damla koyun ve iki ila üç saat boyunca vajina içine yerleştirin. Günde iki kez bu işlemi tekrarlayın.

8. Kekik Yağı

Kekik yağı antifungal bileşenleri sayesinde çok faydalıdır ve aynı zamanda bağışıklık sistemini artırır.

Mantardan etkilenen bölgeye kekik yağı sürebilirsiniz. Ancak cilt üzerinde tahriş edici olabilir. Bunun için zeytinyağı ile seyreltmenizi öneririz.
9. Zeytin yaprağı özü
Zeytin yaprağı özü antiviral, antifungal, antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle, maya enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Aynı zamanda vücudunuzdaki iyi bakteri koruyabilirsiniz.
Evde zeytin yaprağı ekstresi yapmak için ince taze zeytin yaprakları doğrayın ve kapaklı bir cam kavanoz içine koydu. üzerini tamamen kapacak şekilde vokta dökün ve kapağını kapatın. Karanlık bir yaklaşık 4 hafta boyunca bekletin.
Sonra başka bir cam kavanozun içine sıvıyı süzün. Etkilenen deri bölgesine bu sıvıyı sürün. Etkili bir sonuç almak için günde üç kez sürün.